nabidka

Poradna pro zdraví

  A ještě poslední bonbónek pro vás. Je tu možnost pro vás, co máte různé zdravotní či psychické problémy, obrátit se na mojí internetovou poradnu, kde vám na váš dotaz kvalifikovaně odpovím. Už teď se těším a přeji vám všem hodně lásky a světla na vaší cestě životem.

dotaz do poradny

Příklady řešení některých zdravotních problémů:

 

Vysoký krevní tlak snižuje

  nejuniverzálnější prostředek je jmelí bílé, česnek, petržel.

Návod na jmelí:

  Jmelí, které je dostupné v lékárnách či bioprodejnách umlít na prášek a 3x denně užívat 1 kávovou lžičku 15 min. před jídlem, nejlépe v 0,5 dcl bílého vína. Nejlepší je začít v den volna, protože první dva dny tlak mírně stoupne, teprve pak začne klesat.

  Dalším dostupným a neškodným prostředkem je čerstvá nať petržele. Návod: po dobu 30 dní sníst 1 polévkovou lžíci. Nejlepší je dávku rozdělit na celý den, nejíst najednou. Mimo jiné petržel obsahuje hodně železa a vitamínu C.

Čaj
15 g řebříčku 30 g bukvice
15 g hlohu 1 káv. lžička
15 g lípy zalít 1/4 l vařící vody
a nechat 10 minut louhovat
užívat 1-2x denně

 

Rostliny na hubnutí

svízelový čaj - pít šest měsíců
1 lžička svízelu přelít vařící vodou 15 minut louhovat, 3x denně vypít vždy 1 šálek (posiluje svaly, látkovou výměnu)

fenykl
do litru vařící vody dáme 4 lžičky fenyklu a vaříme 5 minut, nádobu sundáme s ohně a odvar necháme 15 minut vylouhovat, potom scedíme, 3x - 4x denně pijeme.
nebo umlít a dát do kapslí a 4x denně po dvou kapslích (působí na oči, má vitamín A)

mořské řasy
lék z moře, nejznámější řada Fucus vesiculosus rozpouští tuky - působí na sliznici a proudění mízy (obsahuje jód a působí na štítnou žlázu)

lecitin
zdá se, že lecitin omezuje působení cholesterolu o vytváření žlučových kamenů, pozitivně ovlivňuje tělesnou energii a duševní schopnost

list maliníku
pít čaj z maliníku - listy

med
dvě lžičky denně vyvolají značný úbytek na váze

omezení soli v jídelníčku - nahradíme bylinkami
vejce posypeme estragonem
rajčata bazalkou
upečené maso - pepřem, rozmarýnem, zázvorem
telecí maso - máta, cayennský pepř
fazolové lusky - červená paprika

 

Bolesti hlavy a migrény

   Bolesti hlavy jsou příznakem skrytého onemocnění. Při podání bylin mohou někdy zmizet, ale pokud přetrvávají, znamená to, že organizmus potřebuje relaxaci na čerstvém vzduchu a jídelníček oproštěný od potravy bohaté na sliz, jako jsou např. mléčné výrobky. Často je bolest spojená se změnou tlaku.Bolesti hlavy jsou jednotné,ať se jedná o tlak vysoký či nízký. To je dobré vypozorovat a poté udělat opatření. Tlak snížit, pokud je vysoký např. užíváním natě petržele 1 polévkovou lžíci denně, či pitím tibetské houby. Pokud je bolest způsobena příliš nízkým tlakem, tlak zvýšit například plaváním, cvičením, žen-šenovými tobolkami.Rychlého působení lze také docílit větším přísunem cukrů.
   Migrény lze spojovat s alergií na potraviny nebo znečištění. Na typ horké migrény pomáhá studený obklad a na typ studené migrény obklad teplý. V obou případech pomůže člověku ticho a tma.Důležité je předcházet tomu, aby se migréna rozšířila do vnitřní bolesti. Velice pomáhá masáž zad a šíje a koupel s levandulovým olejem.

Čaj pro běžnou prevenci:
20 g meduňka
20 g jitrocel
30 g lipový květ
10 g kozlík lékařský
5 g hořec

l polévkovou lžíci nechat vařit v 1 litru vody, až se ve varu odpaří na 3/4 l vody. Denně pít až 3 šálky vlažného čaje.