nabidka

Sportovní a rekondiční masáže

Masáž patří mezi nejstarší nejvíce používané a nejoblíbenější regenerační procedury. Pokud jde o druhy sportovní masáže, počítáme na prvním místě celkovou masáž odstraňující únavu, do jisté míry i masáž v přestávkách mezi výkony.
  Je mnoho různých druhů masáží a každá je určena na odstranění určitého problému. Při své práci používám techniku amerického maséra Derge Downinga, který vyjádřil názor, že léčebná masáž přináší prospěch celému bytí člověka - jak tělesnému, duševnímu i citovému. Downing do svého systému začlenil také názory na techniku dvou jiných dobře známých léčebných masáží, reflexní terapie a Šia-cu.
  Komu může masáž pomoci? Masáž se nejvíce používá a má také nejlepší výsledky, chceme-li uvolnit tělo i mysl a tím se zbavit celodenní únavy a napětí. Dá se také použit k léčení oběhových obtíží a srdečních obtíží a rovněž se osvědčuje u lidí, které sužuje vysoký krevní tlak, bolesti hlavy, hyperaktivita, nespavost a záněty vedlejších dutin. Po stránce tělesné se léčebné masáže zaměřují na zlepšení krevní, svalové a nervové soustavy a zároveň pomáhají zpracovat potravu a odstraňovat únavové látky. Na nejjednodušší úrovni může masáž zmírnit určité bolesti zad a bolest v šíji, které se často objevují zejména u lidí, kteří se hrbí nad stolem nebo u počítače, nebo nevhodně sedí za volantem automobilu. Masáž rovněž může být prospěšná atletům, sportovcům a tanečníkům, zmírňuje ztuhlost, kterou po svých výkonech pociťují, odsátím a odvedením toxických a odpadových látek, které se nahromadily ve svalech po namáhavé činnosti.
  Duševně, v psychické a emocionální rovině pomáhá uklidňující a utišující účinek masáže lidem sužovaným úzkostí a depresí. Umožňuje jim lépe snášet každodenní starosti a problémy a znovu získat sebedůvěru.
rekon1.jpg (7483 bytes)
rekon2.jpg (6585 bytes)